KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7607114
nr 760 7114
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Blandteknik, Olle Bonniér (f. 1925), signerad -60, Komposition, bladets mått: 29x39
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 maj 2012
28/5 08:30:48
- Klassiska
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér